Budúcnosť Slovenska sa nespája s podvodníkmi ako Danko

Autor: Jakub Kapuš | 14.1.2019 o 13:18 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  7023x

Tisíce mladých ľudí sa vracajú zo zahraničia, aby vrátili spoločnosti a svojim rodičom to, čo im umožnili, teda štúdium na dobrých školách vo fungujúcich krajinách.

Robia to napriek tomu, že všade vo svete môžu mať finančne zaujímavejšie kariéry a nemusia žiť v krajinách, kde sa kradne tak, že neostáva na nič iné. Ako sa naša generácia pozerá na to, že na čele Národnej rady, váženej inštitúcie, ktorá rozhoduje o zákonoch, sedí oficiálny akademický podvodník Andrej Danko?

Nikto z nás by zrejme nechcel jazdiť s taxikárom bez vodičáku, alebo sa nechať operovať lekárom, ktorý  svoj titul nadobudol podvodom. A dnes sme v situácii, keď sa, ako ja, roky potom, ako sa Slovensko zbavilo Mečiara, musíme vyrovnať s tým, že zákonnosť v krajine určuje človek, ktorý svoj diplom zo zákonnosti získal podvodom. Naša dilema nie je iba akademická, dlhodobo vieme, že nie všetky slovenské školy sú v poriadku, že máme inštitúcie, kde sa diplomy kupujú, no len málokedy sa stane, aby človek s takou kariérou viedol politickú stranu a rozhodoval o budúcnosti Slovenska.

Môžeme si vybrať, ako sa na neho budeme pozerať, no už teraz vieme, že s Dankom sa nespája žiadna budúcnosť, podvodníci nikdy nedokázali krajinu modernizovať a priviesť ju do spoločenstva úspešných a sebavedomých štátov, na ktoré sa zvyšok sveta pozerá s obdivom. Na Dankovi môžeme obdivovať iba to, ako dokázal roky žiť s pocitom, že je podvodníkom a odpisovačom a zároveň si myslieť, že sa na to nepríde. Stali sme sa príkladom, odstrašujúcim vzorom pre všetkých mladých ľudí, čo sa učia, ktorých rodičia šetria na ich štúdium a ktorí popri škole v zahraničí umývajú riad, aby si mohli zaplatiť riadne vzdelanie. Práca na premene krajiny prechádza odriekaním a prekonávaním prekážok. Nie podvodom, ale tvrdou disciplínou.

Andrej Danko môže so svojimi kolegami pripraviť  slovenských učiteľov a študentov o ďalšie milióny, no už nikdy si nekúpi za peniaze z ministerstva obrany vážnosť a uznanie. Je odstrašujúcim vzorom pre všetkých, ktorí to so Slovenskom myslia úprimne. Státisíce ľudí  každý deň tvrdo pracuje na tom, aby sme mali prosperujúcu a vzornú krajinu, ktorej sa svet nebude smiať z pokútneho diplomu Andreja Danka, ale budú nás obdivovať za to, čo mladé Slovenky a Slováci dokázali vďaka svojim vedomostiam a výkonom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Milión dôchodcov na Slovensku: Bojujú o dôstojný život, dokedy sa dá

Vyše 7500 ľudí čaká na miesto v domove pre seniorov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Okrem vychádzok k lekárovi ich naozaj nič nečaká?

Až po päťdesiatke si človek uvedomuje, že staroba je tŕnistý pojem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Mafia, exsiskára a policajti sa spojili, aby sledovali novinárov

Sledovanie novinárov hovorí o rozpade právneho štátu.


Už ste čítali?